Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od Thortogilyho
#21
(19.04.2017 v 00:57)Segoves napsal(a): Já nemám problém s tím tolerovat jiné názory na některé události a rozhodně bych neměl potřebu si pomáhat s promazáváním příspěvků. To je celé jen tvoje dojmologie, které nic nenapovídá

Teď to asi úplně nechápu - jakto, dojmologie, jakto, že nenapovídá? Jakože jsem ve skutečnosti nic nesmazal, nebo že nemám moderátorská práva? Teď už nevíš coby, tak se mě snažíš vyschízovat, že jo?
No nic, asi preventivně dám Neurol a jdu spát, dík za přínosnou debatu. Smile
(19.04.2017 v 00:57)Segoves napsal(a): Ty jsi stigu skrze celou svoj dojmologii nepochopil celý jeden můj obsáhlý příspěvek, který jsi hbitě smáznul.
No to bude určitě ono. Anebo v tom příspěvku prostě jen nic moc k chápání nebylo a jen si kalil vodu/přihazoval polínka. Smile
Odpovědět
#22
(19.04.2017 v 00:59)Stig napsal(a):
(19.04.2017 v 00:57)Segoves napsal(a): Já nemám problém s tím tolerovat jiné názory na některé události a rozhodně bych neměl potřebu si pomáhat s promazáváním příspěvků. To je celé jen tvoje dojmologie, které nic nenapovídá

Teď to asi úplně nechápu - jakto, dojmologie, jakto, že nenapovídá? Jakože jsem ve skutečnosti nic nesmazal, nebo že nemám moderátorská práva? Teď už nevíš coby, tak se mě snažíš vyschízovat, že jo?
No nic, asi preventivně dám Neurol a jdu spát, dík za přínosnou debatu. Smile

Příspěvek jsem editoval a ty jsi během toho reagoval.
Odpovědět
#23
(19.04.2017 v 01:03)Segoves napsal(a): Příspěvek jsem editoval a ty jsi během toho reagoval.
Už jsem si všiml a editoval jsem svůj příspěvek na základě toho, že ty jsi editoval ten svůj, takže to máme všechno pěkně zeditované a všechno je už mnohem jasnější. Teda pro mě určitě. Dokonce si i myslím, že si z toho odnáším to cenné ponaučení, o kterém si se zmiňoval, ale to by samozřejmě bylo moc domýšlivé tvrzení. Takže radši zůstaňme u toho, že jsme zas trochu přispěli pro dobro všech a jistě si z toho i další odnesou cennou lekci, i kdybych toho třeba já nebyl hoden/schopen kvůli mým velice omezeným osobním kvalitám, které jsou samozřejmě nesrovnatelně nižší, než ty tvé, tudíž mi tu tak trochu házíš perly a já na ně dost možná jen nechápavě chrochtám. Smile
Odpovědět
#24
(19.04.2017 v 01:06)Stig napsal(a):
(19.04.2017 v 01:03)Segoves napsal(a): Příspěvek jsem editoval a ty jsi během toho reagoval.
Už jsem si všiml a editoval jsem svůj příspěvek na základě toho, že ty jsi editoval ten svůj, takže to máme všechno pěkně zeditované a všechno je už mnohem jasnější.

Jestli ti přejde že se snažím kalit vodu tak si klidně pojďme přesunout mimo fóro. Beru tvůj pohled na věc, že to tak může vypadat, když peru špinavé prádlo veřejně(ps ****** - zde bylo velice nepěkné slovíčko, které Stig zlotřile nahradil hezkýma hvězdičkama - jho jak hráči tak gm Biggrin)
Odpovědět
#25
Po těch letech, abych se mohl vyjadřovat k tolik staré věci? Musel bych dávat znovu dohromady celou tu historii podle fóra a dohledávat, co kdo jak kdy a za jakých pravidel. Protože pokud se chci k něčemu fakticky vyjadřovat, tak už si dám tu práci s tím, abych to nějak hodnověrně doložil faktama a nepsal jsem jen nějaké domněnky a svoje názory. Už jsem to dělal minimálně třikrát. A nejsem si vůbec jistý, že ty nebo já dokážeme toho druhého přesvědčit o svojí pravdě, ačkoliv na tohle mi jistě odepíšeš, že vůbec nemáš problém uznat pravdu, ale že já pravdu nemám. Smile
Mimochodem - po dobu BoC jsem ani nebyl celou dobu v RT, po dobu co jsem byl, jsem o BoC tuším vůbec nehlasoval... a pokud jde o Erika, tak toho kdosi, jak už jsem psal, nepodloženýma obviněníma a velice milým a zaručeně charakterním tlakem z RT prostě a jednoduše vystrnadil, že se z toho slabším povahám dělalo trošku šoufl (nojo, to víš, my citlivky).
Takže po kom ještě vlastně chcete házet kamení, kdo ještě by měl zdechnout v hanbě? Smile Protože podle mě už tu svoje bití všichni dostali a nic víc než další očernění pár lidí bez nutnosti držet v ruce jakékoliv hratelné karty tu nedocílíš. Prostě jste jen zahráli betla a ono vám to vyšlo, asi spoléháš na to, že pro velký úspěch lze bez omezení a dle libosti opakovat, ale já myslím, že někteří jsme si poučení přecejen odnesli a ne každého lze oběsit na vařené nudli.

A komu tím vlastně prospějeme? Změní se něco? Posuneme se někam díky tomu, že si dva lidi budou psát "nemáš pravdu", "ne, mám, ty nemáš"? Smile Nedal by se ten čas investovat mnohem lépe?
Pro mě to celé skončilo tím, že někdo podal oficiální oznámení, někdo ho oficiálně prošetřil a vydal oficiální rozhodnutí.
Samozřejmě i tenhle proces můžeš zpochybnit, ale pak je to tu jednoduše tak strašně moc prohnilé a my jsme tak strašně moc zlí, že se k nějaké autoritě obracíš naprosto marně a jakákoliv snaha o naší nápravu či spasení, byť i ze strany samotného proroka, mučedníka a syna božího, neponese kýžené ovoce.
Anebo možnost číslo dva - i když chápu, že s naprostým minimem konspirací, agentů tajných služeb, odstraněných nepohodlných novinářů, sobecké touhy po pixelech a rozprašování chemtrails do řad nevinných hráčů (kteří si zapomněli vzít alobalovou čepičku) - že všechno odpovídá tomu, co se nikdy reálně (ne)prokázalo.
Odpovědět
#26
(19.04.2017 v 01:17)Stig napsal(a): Po těch letech, abych se mohl vyjadřovat k tolik staré věci? Musel bych dávat znovu dohromady celou tu historii podle fóra a dohledávat, co kdo jak kdy a za jakých pravidel. Protože pokud se chci k něčemu fakticky vyjadřovat, tak už si dám tu práci s tím, abych to nějak hodnověrně doložil faktama a nepsal jsem jen nějaké domněnky a svoje názory. Už jsem to dělal minimálně třikrát. A nejsem si vůbec jistý, že ty nebo já dokážeme toho druhého přesvědčit o svojí pravdě, ačkoliv na tohle mi jistě odepíšeš, že vůbec nemáš problém uznat pravdu, ale že já pravdu nemám. Smile
A komu tím vlastně prospějeme? Změní se něco? Posuneme se někam díky tomu, že si dva lidi budou psát "nemáš pravdu", "ne, mám, ty nemáš"? Smile Nedal by se ten čas investovat mnohem lépe?
Pro mě to celé skončilo tím, že někdo podal oficiální oznámení, někdo ho oficiálně prošetřil a vydal oficiální rozhodnutí.
Samozřejmě i tenhle proces můžeš zpochybnit, ale pak je to tu jednoduše tak strašně moc prohnilé a my jsme tak strašně moc zlí, že se k nějaké autoritě obracíš naprosto marně a jakákoliv snaha o naší nápravu či spasení, byť i ze strany samotného proroka, mučedníka a syna božího, neponese kýžené ovoce.
Anebo možnost číslo dva - i když chápu, že s naprostým minimem konspirací, agentů tajných služeb, odstraněných nepohodlných novinářů, sobecké touhy po pixelech a rozprašování chemtrails do řad nevinných hráčů (kteří si zapomněli vzít alobalovou čepičku) - že všechno odpovídá tomu, co se nikdy reálně (ne)prokázalo.

Tady je prostě tvoje elementární(a nejspíše i moje elementární neschopnost se jednoduše a fakticky vyjadřovat) nepochopení toho oč jsem se snažil. Nejdeme mi o to tady řešit nějakou vzdálenou minulost ale uvedl jsem ji jako fakticky příklad čemu se vyvarovat do budoucnosti. Nechtěl jsem zde řešit tisíc let starý spor, ale ukázat jak se vyvarovat v budoucnu tomu, aby k takovým sporům docházelo a vznikaly zde prostory pro "konspirace" a otřesy komunity. Předmětem mého příspěvku nebylo vylejvat si srdce, ale rady/závěry jak těmto situacím předcházet. To jsi bohužel dle mého názoru nešťastně označil za "jak to šlo udělat "dobře" (čti: abychom tě uspokojili)". Přičemž si myslím, že mé závěry byly naprosto objektivní. Kdyby se postupovalo těmi způsoby(což se ani nemohlo, nebyli jste dostatečně zkušení(neber to jako jízlivou připomínku)), tak by tyto otřesy nebyly a nevznikali konspirace či nazákladě vašich přehmatů dvojí pohled na věc. Můj příspěvek nebyl v duchu: "problém bylo to že jste to ***** a supportovali, ale že problém je pokud RT svými kroky a chybami dává přímo zámiňku k těmto konspiracím. Problém není to jak jste tenkrát s tím naložili, problém je to jaké to mělo důsledky na komunitu, že na základě vašich kroků vznikli domnělé konspirace a křivdy. Viz pak následovalo moje možná řešení, která jsou podle mě objektivně správná. Čím více budete transparentní, tím méně bude těhlech výkřiků do tmy. Rozhodně mi nešlo tady o to se hádat, kdo má nebo nemá pravdu, ale říct že problémem je že tenhle stav nastal, zacloumal komunitou, velká část hráčů přestala hrát a jiný si šli cílevědomě pro ban. Určitě by neuškodila lepší komunikace(nevím jak jste na tom dnes) a nějaké GM inquisitor, který by prostě hlídal GMKA jestli nesupportí a vážně se zabýval "hlášeními hráčů" a stížnostmi proti poustupům. Ano bič na hráče existuje ale žádná možnost zpětné kontroly od nich, či instance odvolání není. Pouze vždy odpověď velkého bratra. Vše je ok, drž hubu tady máš polena. GM inquisitor by pak měl schvaloat výši odměn > aby prostě jedno rasové gmko nedávalo Více, druhé méně, vše na základě precedentů(ok tenhle taky dělal podobný quest za elfy ale dal odměnu takovouhle a proto nemůžeš dát mín/nebo víc). ROzhodně by se taky hodil community manažer na komunikaci s hráči pravidelné sepisování novinek, sbírání postřehů(například na co hráči hodně, nadávají, v čem se nejvíce shodují, co je ve hře nejvíc *****) a sepysování wiki, webu a případně moderování fora.

PS: kdo nesouhlasí s tímto příspěvkěm a návrhy, supportí.. XD
Odpovědět
#27
(19.02.2016 v 01:43)Triad napsal(a): Já myslím, že nikdo nic editovat nebude. Momentálně jsou tu důležitější věci na práci.
Díky za názor a feedback.

5 souhlasů vs 0 tady máš feedback.
Odpovědět
#28
(19.04.2017 v 02:04)Segoves napsal(a):
(19.02.2016 v 01:43)Triad napsal(a): Já myslím, že nikdo nic editovat nebude. Momentálně jsou tu důležitější věci na práci.
Díky za názor a feedback.

5 souhlasů vs 0 tady máš feedback.
Já se teda musím přiznat, že v tomhle případě jsem nepalečkoval, takže si nejsem úplně jistý, jak moc je takový feedback hodnověrný, vzhledem k tomu, že to dělá celých 20% všech vyjádření. Smile Ale to je asi jedno.
Odpovědět
#29
(19.04.2017 v 02:11)Stig napsal(a):
(19.04.2017 v 02:04)Segoves napsal(a):
(19.02.2016 v 01:43)Triad napsal(a): Já myslím, že nikdo nic editovat nebude. Momentálně jsou tu důležitější věci na práci.
Díky za názor a feedback.

5 souhlasů vs 0 tady máš feedback.
Já se teda musím přiznat, že v tomhle případě jsem nepalečkoval, takže si nejsem úplně jistý, jak moc je takový feedback hodnověrný, vzhledem k tomu, že to dělá celých 20% všech vyjádření. Smile Ale to je asi jedno.

Biggrin kdyby jste tu měli ještě "tlačítko jdi už do *****" tak je mi jasný že bych vedl já, ale byl by to pak objektivnější feed back "souhlasím" nebo "už jdi do *****! " XD
Odpovědět
#30
(19.04.2017 v 01:53)Segoves napsal(a): Tady je prostě tvoje elementární(a nejspíše i moje elementární neschopnost se jednoduše a fakticky vyjadřovat) nepochopení toho oč jsem se snažil. Nejdeme mi o to tady řešit nějakou vzdálenou minulost ale uvedl jsem ji jako fakticky příklad čemu se vyvarovat do budoucnosti. Nechtěl jsem zde řešit tisíc let starý spor, ale ukázat jak se vyvarovat v budoucnu tomu, aby k takovým sporům docházelo a vznikaly zde prostory pro "konspirace" a otřesy komunity. Předmětem mého příspěvku nebylo vylejvat si srdce, ale rady/závěry jak těmto situacím předcházet. To jsi bohužel dle mého názoru nešťastně označil za "jak to šlo udělat "dobře" (čti: abychom tě uspokojili)". Přičemž si myslím, že mé závěry byly naprosto objektivní. Kdyby se postupovalo těmi způsoby(což se ani nemohlo, nebyli jste dostatečně zkušení(neber to jako jízlivou připomínku)), tak by tyto otřesy nebyly a nevznikali konspirace či nazákladě vašich přehmatů dvojí pohled na věc. Můj příspěvek nebyl v duchu: "problém bylo to že jste to ***** a supportovali, ale že problém je pokud RT svými kroky a chybami dává přímo zámiňku k těmto konspiracím. Problém není to jak jste tenkrát s tím naložili, problém je to jaké to mělo důsledky na komunitu, že na základě vašich kroků vznikli domnělé konspirace a křivdy. Viz pak následovalo moje možná řešení, která jsou podle mě objektivně správná. Čím více budete transparentní, tím méně bude těhlech výkřiků do tmy. Rozhodně mi nešlo tady o to se hádat, kdo má nebo nemá pravdu, ale říct že problémem je že tenhle stav nastal, zacloumal komunitou, velká část hráčů přestala hrát a jiný si šli cílevědomě pro ban. Určitě by neuškodila lepší komunikace(nevím jak jste na tom dnes) a nějaké GM inquisitor, který by prostě hlídal GMKA jestli nesupportí a vážně se zabýval "hlášeními hráčů" a stížnostmi proti poustupům. Ano bič na hráče existuje ale žádná možnost zpětné kontroly od nich, či instance odvolání není. Pouze vždy odpověď velkého bratra. Vše je ok, drž hubu tady máš polena. GM inquisitor by pak měl schvaloat výši odměn > aby prostě jedno rasové gmko nedávalo Více, druhé méně, vše na základě precedentů(ok tenhle taky dělal podobný quest za elfy ale dal odměnu takovouhle a proto nemůžeš dát mín/nebo víc). ROzhodně by se taky hodil community manažer na komunikaci s hráči pravidelné sepisování novinek, sbírání postřehů(například na co hráči hodně, nadávají, v čem se nejvíce shodují, co je ve hře nejvíc sere) a sepysování wiki, webu a případně moderování fora.

PS: kdo nesouhlasí s tímto příspěvkěm a návrhy, supportí.. XD

GM Inquisitor tu je. Tehdy to reálně vyšetřoval Whitey a asi mi nebudeš věřit, ale vážně se tomu věnoval bez nějakého nadržování. Vedoucí týmu se vždy zabývá oficiálními stížnostmi hráčů.
Pleteš se, že není možnost zpětné kontroly od hráčů, protože hráči sami hlásí podněty, ať už třeba mě na ICQ, nebo jindy Whiteymu do SZ... tyto podněty se následně řeší, prověřují.
Kontrolní mechanismy pro GM tu jsou a GM jsou prověřována. Například jedno GM jsme na tomhle základě vyhodili, u druhého GM se u méně závažnějšího prohřešku o vyhození hlasovalo.
To, kolik čeho kdo poskytuje svojí rase apod. jsem nějakou dobu řešil já v rámci hlavního questaře a nezřídka jsem i zamítal, či minimálně žádal o úpravy či přehodnocení a interně vysvětloval, odůvodňoval. A to bez nějakého ohledu jestli šlo o Triada, Braka, Galrana, nebo někoho úplně jiného, či kdo je s kým jak zadobře.
Atd. apod.
Samozřejmě každá další ruka dobrá a nikdo by se určitě nebránil tomu mít dalšího člověka třeba na úpravy wiki, procházení fóra a následující vkládání bugů do systému. To je práce, na kterou relativně nemusíš nic moc technického umět. Bohužel ale personálně jsme na tom jak sám vidíš a lidi se zrovna nehrnou ani na ty nejméně kvalifikované pozice, ačkoliv aktuálně pár žádostí řešíme/řešili jsme.

Co tím vším chci říct, že tyhle mechanismy a funkce tu už ustanovené jsou celou dobu a já bych řekl, že fungují a fungovaly správně. A já s tímhle vědomím/dojmem radši risknu třeba i to, že někdo se o něco pokusí (troufnu si říct, že zákonitě neúspěšně, protože dřív nebo později na to upozorní hráči, nebo technické prostředky), než že tu budeme mít questaře, kteří o hře nic nevědí, hru nehrají, neznají, nebo všechny jejich znalosti a zkušenosti jsou X let staré, protože jsme je donutili přestat hrát (tím pádem ještě třeba o dalšího crafta s vendorem nebo jinak aktivního hráče míň).
Zas tak nezkušení a blbí opravdu nejsme, abychom každému věřili, že nebude zneužívat svoje práva. Smile
Oba ty přístupy jsou něco za něco a my jsme se prostě rozhodli preferovat jednu z těch možností a zároveň minimalizovat rizika, která sebou nese. To není otázka inteligence a zkušenosti, to je otázka "morálního" rozhodnutí a podle mého názoru jsou oba přístupy stejně "kvalifikované" a odůvodnitelné. Jasně - možná tím i dáváme prostor pro "domnělé konspirace a křivdy". Ale pevně věřím tomu, že to slovo "domnělé" je naprosto na místě.
Stejně - i kdyby questaři neměli herní postavy a nějakým zázrakem byli schopní i přesto vykonávat kvalifikovaně a kvalitně svou práci, tak kdo chce, ten si vždycky hůl najde.
Odpovědět
#31
Páni. Obdivuji vaši schopnost, pohádat se na třech různých místech na fóru zaráz a vaši výdrž hádat se už šestnáct hodin v kuse. Co se týče obsahu, myslím, že tam stejně nemá cenu přidávat se s vlastním názorem. Zjistil jsem, že přesvědčit tady jednoho o pravdě druhého je skoro nemožné. Znovu si ale pokládám otázku: Pokud je to tu tak zkorumpované, nassuportované a nehratelné... proč tu, Segovesi, zase jsi? Jsem si jistý, že někde v té změti jsi to určitě říkal. Já to nečetl. Tak nějak mám tendenci přeskakovat posty, kde je citováno víc textu, jak napsáno nových 'myšlenek'.
Odpovědět
#32
(19.04.2017 v 06:25)Pilgrim napsal(a): Páni. Obdivuji vaši schopnost, pohádat se na třech různých místech na fóru zaráz a vaši výdrž hádat se už šestnáct hodin v kuse. Co se týče obsahu, myslím, že tam stejně nemá cenu přidávat se s vlastním názorem. Zjistil jsem, že přesvědčit tady jednoho o pravdě druhého je skoro nemožné. Znovu si ale pokládám otázku: Pokud je to tu tak zkorumpované, nassuportované a nehratelné... proč tu, Segovesi, zase jsi? Jsem si jistý, že někde v té změti jsi to určitě říkal. Já to nečetl. Tak nějak mám tendenci přeskakovat posty, kde je citováno víc textu, jak napsáno nových 'myšlenek'.

Nevšiml jsem si za celou dobu, že bychom se hádali.
Odpovědět
#33
Prosím přesunout nebo smazat, tohle téma mělo jiný účel.
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
#34
No, pokud si přečtu první a poslední věty prvního postu, v podstatě to tu je furt o tom samém. Mezi tím jsou nějaké věcné myšlenky. Segoves píše v podstatě ve stejném gardu, ne že bych se ho chtěl zastávat. Já mu reaguju jak na ty části v duchu úvodu a závěru prvního postu, tak na ty věcné myšlenky.
Ona se ta diskuze nikam nejen neposunula, ona je dokonce furt na stejné brdo. Takže podle mého názoru účel tématu je naplněn stále stejně.
Držet se čistě jen věcné roviny, tohle téma bych rozhodně za vzor nepokládal už od jeho zrodu.

Na druhou stranu, mám všechno moderovat já? Proč to rovnou neuděláte, tak to někam přesuňte, nikdo se asi zlobit nebude.
Přijdu po pěti dnech a tady visí posty se slovama jako "ku*va" a další, které rovnou mažu, nemluvě o tom, že čistě jen během včerejška jsem těch vulgarit zmoderoval asi 20. Smile
Vám to nevadí, nebo nemáte mod. práva, nebo se vám to prostě nechce řešit?
Jestli jsou vulgarity apod. v pořádku a nejvyšší míra odporu je pasivní ignorace, pojďme to rovnou upravit v pravidlech a třeba tu hru rovnou hodit 18+, ať se tu můžeme pořádně rozšoupnout, no ne?
Odpovědět
#35
No jako, já bych ty práva rád měl Biggrin
RP zápisky na fóru neslouží jako informace pro Vaše herní postavy, které pak zneužijete ve hře.
Odpovědět
#36
(19.04.2017 v 16:29)Stig napsal(a): Jestli jsou vulgarity apod. v pořádku a nejvyšší míra odporu je pasivní ignorace, pojďme to rovnou upravit v pravidlech a třeba tu hru rovnou hodit 18+, ať se tu můžeme pořádně rozšoupnout, no ne?

Na to čekám celý svůj Gheedský život :-D

[Obrázky: giphy.gif]
Hraju proto, abych si dokazoval, jak velký organ jsem.
Odpovědět
#37
Pokud kdokoliv od adepta výše (tedy vyjma adepta) nemá moderátorská práva, pak je něco špatně.. Smile Každé řadové GM by mělo mít mod. práva. Měl jsem zato, že to tak funguje běžně.
Podívám se do nastavení fóra, dík za upozornění.
Odpovědět



Skok na fórum: