Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chyby klienta ve verzi 10.4.13
#1
Vítej, ó nová verze, prosím o zevrubné testování proti restartnutému serveru Smile --- v 16:05 byl server restartnut

Soupis změn:
- Rychlejší sbalení a rozbalení skupin v nastavení
- Možnost změny základního herního písma
(popisky statických věcí, kontextové menu, textový řádek)
- V Nastavení možnost změny základního písma v deníku a vnucení jednotného písma pro deník
- Nastavitelná doba prodlevy mezi dvěma akcemi u hromadných přesunů, přezbrojení, atp. Impicitně 0,6s
- Při hromadném přesunu předmětů je s posledním přesunutým předmětem vypsána informační hláška "Hromadný přesun dokončen."
- Změna implicitní hodnoty u nastavení "Povolit hromadný přesun předmětů". Z tohoto důvodu je toto nastavení s touto verzí resetováno na implicitní hodnotu, tedy ANO
- Možnost nastavení automatického prodlužování Seznamu postav, implicitně ANO
- Možnost automatického přechodu do AFK, pokud není po danou dobu stisknuta klávesa, nebo hnuto s myší. Implicitně 60s. Pokud je interval 0, tato volba je vypnutá
- Makra pro chůzi a běh pomocí kláves. Lze nastavit libovolnou klávesu pro klasickou chůzi, ovšem bez modifikátorů! Makro navíc musí obsahovat pouze tuto jednu akci. Se stisknutou klávesou SHIFT postava běhá. Funkční chůze diagonálně při stisku dvou směrů, např. nahoru a doprava = chůze na sever - Pokud je makro pro chůzi použito v kombinaci s dalšími akcemi (poslední objekt, poslední cíl a podobně), funguje jako jediný krok (řemeslné makro)
- Ošetření zobrazení serverového dialogu při minimalizovaném okně (dialogy se chybně přesouvaly do levého horního rohu)
- Možnost libovolně změnit rozlišení herního okna pomocí chytnutí a táhnutí pravého dolního rohu rámu
- Tooltipy v serverových dialozích (gumpech), viz. například GM Seznam účtů online
- Odstraněno jedno probliknutí černé barvy při spouštění klienta (lepší dojem ze startu aplikace)
- Optimalizace využití paměti
- V případě zvýraznění lišty textového řádku možnost "přišpendlit" aktuálně vybraný typ textu (např. Chat), aby se po potvrzení nezměnil zpět na text
- Opraveno vykreslování minimapy v případě nezobrazování světových stran
- Vylepšen objekt HTML gumpu o možnost využití Kurzívy a Tučného písma
- Rozšířena podpora v HTML gumpu na unicode fonty 0 až 12 (zápis: <basefont number="11">Text jiným fontem</basefont>)
- Rozšířena podpora v HTML gumpu o standardní fonty 0 až 9 (zápis: <basefont type="standard" number="5">Text jiným fontem</basefont>)
- Rozšířena podpora v HTML gumpu o element video (vyvolává Youtube video v okně prohlížeče) např. <video source="kód videa" caption="doplňující popis pro tooltip">Popisný text</video>
- Zapracovány "Změny ve verzi" při prvním spuštění nové verze MWKlienta

Update: připojil jsem zip archiv s novými unifonty, pro ty, co nemají opatchováno. Bude i součástí distribuce v MW patchi.

Aktuální revize: mwklient_10_4_13f.zip


Přiložené soubory
.zip   noveunifonty.zip (Velikost: 674,71 KB / Stažení: 614)
#2
Moc prosim, ktere gumpy jsou HTML? Smile Vsechny nebo jen nejake? Jestli jen nektere, ktere napriklad?
Funguji v nich vsechny HTML tagy nebo jen ty vypsane? Kurziva se zadava jako <i></i> a tucne jako <b></b>? Barvu textu predpokladam zadavat nelze?
Dobra prace! Vecer stahnu.
#3
Stáhl jsem, rozbalil, přepsal starého klienta a pustil

[Obrázky: geopwned.jpg]

Edit: Estli to nebude tim, že mam ve složce s UO jen unifont.mul + unifont1.mul až unifont6.mul
#4
Huh, co to máš za verzi UO?
... ano ve složce UO se u mne nachází soubor unifont7.mul až unifont12.mul
Hádám, že UO:ML, nebo dokonce novější.

Počkám, co řekne RadstaR, plus můžeš si zatím zkopírovat libovolný unifont, akorát změnit čísla.
#5
Geo, ze ty mas opatchovanou UO na verzi vetsi jak 6.0.13 ? Smile Protoze minimalne do verze 6.0.13 je opravdu posledni Unifont cislo 6. Kazdopadne doplnit dalsi soubory neni problem v patchi (ty uz mas opatchovano totiz na SA klienta tedy verzi 7.x)

Jinak kontextova napoveda je super a doufam Geo, ze si do klienta zapracoval ty upravy s nacitanim verzi posledniho patche, jak jsem te zadal jinak MW klient nebude spravne detekovat, ze venku je novy patch Smile
#6
Nojo, podle všeho mam ML. To tvou fintu na ty soubory jsem zkusil a funguje. Jinak moderní font v deníku mi příjde nějakej prťavej Smile
#7
Díky Rade za připomenutí, ještě to zapracuji. Tohle je stejně RC, předpokládám, že se nějaké chyby vyskytnou a budu je ještě do patche opravovat.

Jinak, kdo si toho klienta stáhnul, nemohl si nevšimnout připravených odkazů na videa.
Očekávám, že je nějaký dobrovolník natočí a šoupne na YouTube.

Pro jistotu sem připíšu seznam, jaká potřebuji.
#8
2Stig: Html používá např. Zákoník pro zobrazení zákonů, psací svitky apod.
Nevěřte rase která se pořád usmívá. Něco s ní není v pořádku.
#9
Kazdopadne dobra prace. Novy fonty jsou celkem nezvyk a napad se zobrazenim co je noveho v dane verzi je vic nez dobrej.
#10
Mno, stejně jako Marina tak nějak nesouhlasím s použitím nových fontů, ale budiž Smile I přes to je to podle mě dost veliký krok dopředu, alespoň víme, že nové fonty fungují Tongue Chválím.

Jen tak nějak doufám, že fonty jako Futhark nebudou normálně používané, že to nastoupí až s případným rozdělením jazyků.
Když potkáte člověka, co tvrdí, že ví všechno nejlépe, věřte mu... kdo jiný by to měl vědět lépe, než on.
#11
2Whitey: Supr, dik moc! Psaci svitky, tak to je dobra zprava..
#12
Rade, možná máš na mysli STARÉ FONTY... chystám hlasování, jestli by měl mít MW font 3, nebo 1 (udělám samozřejmě screenshoty)
#13
Koukal jsem, ze fonts.mul je u klienta 7.x taky trosku jinaci nez u ML. Takze ho prihodim do patche taky (i kdyz sakra v nem nejde zase cestina a nemuzu najit ten programek kterym se to upravovalo)
#14
Pro RadstaRa: $Tools\MWTools\Unifont Localization Patcher
#15
Pro všechny: v prvním postu naleznete ke stažení chybějící unifonty (7-12) obsahující runy a podobné.

A pro Stiga: Každý gump, poslaný ze serveru může obsahovat HTML. Přidává se do něj pomocí metody
void AddHtml(int x, int y, int width, int height, string text, int color, bool background, bool scrollbar)
Pro Tvoji představu, dialogy v interakčním systému jsou zobrazovány pomocí HTML,
takže i v nich tučně nebo kurzívou zvýraznit text, nebo něco napsat pomocí run (viz. výše).

P.S. a obarvit text lze, i u standardního fontu pomocí hues - jeden příklad za všechny, v úvodní obrazovce je @Geo_MW vypsané takto:
<basefont type="standard" number="0" color="#39">@Geo_MW</basefont>
Text je tedy vykreslen starým fontem č. 0 s barvou hue č. 39 (viz. např. InsideUO).
Pokud by bylo color ve formátu #RRGGBB, vykreslovalo by se pomocí speciálně namíchané jednolité barvy (v RGB formátu), což by nevypadalo dobře :-)
#16
RadstaR nahlásil chybu při zobrazení profilu postavy:

   

Tohle nebude problém opravit během dneška...
#17
(05.05.2011 v 02:22)Geo napsal(a): Pro RadstaRa: $Tools\MWTools\Unifont Localization Patcher
Samozrejme prvni vec kam sem koukal, ale netusil jsem, ze to umi i obyc fonts.mul

EDIT: Nefunguje Smile
#18
Aha, už jsem doma. Mám pocit, že pokud nemáš to exe, tak jsme o ten prográmek přišli a budu ho muset udělat znovu (ne, že by to byl nějaký problém, ale odpoledne na to padne).
#19
Ja to EXE nemam. Co sem mel jsem vsechno hodil kdysi na SVN Smile Hold nemuzu za to, ze jsem jedinej, kdo dela zalohy (dneska mam rejpavou Biggrin ... ale to taky az po tom, co jsem o nejake svoje zdrojaky prisel Biggrin)
#20
Do další revize opraveno:
- chyba gumpu Profil postavy (scrollbar)
- cesta pro zjištění patche spolu s požadavkem na číselné porovnání verze (pokud je na serveru starší číslo patche, k restartu klienta nedojde)
- vyladění posuvníku v nastavení hodnoty (range)
- rozšířeny možnosti Pomoci o Manawydan Wiki odkaz a zobrazení "Co je nového ve verzi klienta"

Seznam videí, o které vás prosím:
- Dialog nastavení (scénář: rozbalování a sbalování skupin, úprava prodlevy mezi akcemi, úprava hodnoty 5: Afk při neaktivitě)
- Dialog nastavení, volba 3: Seznam postav prodlužovat (a dopad na Seznam postav)
- Chůze pomocí kláves (nastavení maker na šipky a dopad na hru)
- Snadná změna rozlišení (jak se mění velikost herní plochy chycením a tažením pravého dolního rohu orámování herní plochy)
- GM: Seznam hráčů online (hlavně tooltipy nad hodnotami ve sloupcích Stav a Lokace)



Pravděpodobně související témata ...
Téma: Autor Odpovědi: Shlédnutí: Poslední příspěvek
  Chyby klienta ve verzi 2011.2 RadstaR 14 21 175 30.12.2011 v 08:34
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 2011.1 Geo 108 143 185 22.12.2011 v 21:34
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.14 Geo 44 68 579 09.09.2011 v 09:04
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.12 Geo 31 47 324 04.05.2011 v 14:43
Poslední příspěvek: Geo
  Chyby klienta ve verzi 10.4.11 Geo 104 145 046 02.03.2011 v 23:24
Poslední příspěvek: Geo

Skok na fórum: